Želví tématika

 

Tak co najdete tady? Jste taky takový fanda do želv jako já? Znám mnoho Případů, osob, kteří sbírají vše, kde se objeví NĚCO s tématikou želvy. Tak přesně pro Vás je tu tato stránka. A co zde naleznete do budoucna? Dárkové předměty s želví tématikou uvedené s odkazy, kde je koupit a jak udělat podobným milovníkům radost (k Vánocům, svátku, narozeninám, jen tak, k Valenýtu a dalším příležitostem).

 

 Písnička o želvách od Olympicu

youtu.be/hV8AVmP5usA

https://www.direto.cz/Zbozi/Zelvi-sny-Karel-Veprek/ - CD Želví sny, Karel Vepřek

 

Pohádky želvy Ninja

https://www.dvd-pohadky.cz/dvd-zelvy-ninja-komplet-13-dvd.html

https://www.dvdeshop.cz/zelvy-ninja-pohadky-dvd/

 

Recepty

Recept na dort ve tvaru želvy - jo, tak těch bude víc, inspiracím se meze nekladou

https://recepty.vareni.cz/piskotova-zelva/ - piškotová želva, nejvíce pečená, vařená :-)

https://www.nejlepsireceptiky.estranky.cz/fotoalbum/moucniky/dort/zelva.jpg.html - další piškotová s jiným Gesichtem (obličejem)

https://www.vseovareni.cz/recepty/dort-zelva/ - jeden marcipánový recept

https://recepty.chytrazena.cz/moucniky/zelva-dort-113376.html - pečený dort s kiwi (mimochodem to kiwi se používá v mnoha receptech)

https://www.mimibazar.cz/recept.php?id=114806 - recept ve tvaru želvy, banánový dortík

https://www.recepty.cz/recept/dort-zelvicka-5730 - další originální recept

https://www.nejlepsireceptiky.estranky.cz/clanky/moucniky/dort.html - piškotový dortík

 

https://dorty.artmama.cz/pohadkove-filmove/zelvy-ninja-25 - nádherné želvy ninja z marcipánu

https://www.peceni.info/zelvy-ninja-1 - želvy ninja z marcipánu

https://www.prozeny.cz/pavlac/vase-recepty/moucniky-a-dezerty/20810-moucnik-zelva-s-pravou-slehackou - roládový moučník se jménem želva

https://www.toprecepty.cz/recept/11485-zelva-jedla/ - dobrota z kompotových misek

https://dobroty-recepty.cz/recept/ostravska-zelva/ - recept na ostravskou želvu, co to je ostravská želva? Mrkněte na odkaz a recept

https://www.brydova.cz/recepty/vychytavky/294-pernikove-zelvy- - perníkové želvy, k Vánocům, Velikonocům

 

https://www.iprima.cz/prostreno/recepty/vesele-zelvy-bramborova-kase - masový pokrm, něco z vepřového a hovězího masa, jiný druh masa tu nečekejte :-)

https://prostri.kuchyne.dumazahrada.cz/recepty/falesna-zelvi-polevka-1002.aspx - recept na polévku (falešná želví)

 

Co vyzkoušíme - zveřejníme s podrobným popisem a fotografií. Začínáme, šíříme se rychlostí blesku a stále rosteme, zlepšujeme se -) koukejte na naše stránky pravidelně.

 

Videa želv z you tube

https://zelvyazelvicky.mypage.cz/menu/videa

Kočka verzus želva, tak kdo je tady pomalej https://www.stream.cz/mazlove/562993-zelva-vs-kocka

 

Vtipy

Vyleze želva na strom a skočí. Několikrát to zopakuje a nad ní jsou dva ptáci a povídají si :'' Miláčku, neměli bychom jí už konečně říct že je adoptovaná?''

 

Potkají se dvě želvy.
Jedna říká té druhé: "Hele, kde máš krunýř?"
"Ále, utekla jsem z domova."
 

Přijdou dvě želvy za policajtem a stěžujou si, že je znásilnil šnek.
Policajt: "A můžete toho šneka trochu popsat?"
Želvy: "Nemůžeme, bylo to strašně rychlý."

 

Rozhovor dvou nezaměstnaných: "Prej tě vyhodili z práce v ZOO?"

"Jo, byl jsem na tu práci asi moc pomalej. Ráno vstanu a jdu krmit. Otevřu klec a frnk, frnk obě želvy zdrhly!"

 

Jdou takhle tři želvy po poušti.Už jdou dlouho a jsou celé vyprahlé.Najednou najdou na zemi kelímek.Říkají si: vememe ten kelímek, co kdybychom náhodou narazily na vodu. Ale po chvíli se rozhodnou, že je zbytečné se s ním vláčet. Jdou tedy dál a po třech letech narazí na oázu. A říkají si: měly sme ten kelímek vzít, alespoň bysme měly vodu na další cestu. Po chvíli se jedna obětuje a řekne, že se tedy pro kelímek vrátí, ale že jí ostatní dvě musí slíbit, že se z oázy ani jednou nenapijou dokuď se nevrátí. Želvy jí to slíbili a ona odešla. Čekaly na ní tři roky, po dalších třech letech si řekly: tak počkáme ještě rok a pak už se napijem. Počkaly tedy ještě rok a pakse z oázy napily. Najednou z křoví vykoukla ta třetí želva a povídá: Tak to teda ne holky jestli si nemůžem věřit tak to já nikam nejdu.

 

Když hlemýžď přelezl silnici, přejela ho želva. Jakmile se probral v nemocnici, zeptali se ho, jak k té nehodě došlo. "Nevzpomínám si, "odpověděl. "Seběhlo se to tak rychle!"

 

Dva psi, jedna žirafa, tři nosorožci, jeden velbloud, tři myši a taky želva a had se všcihni vecpali pod jeden deštník. Kdo všechno zmoknul?
Nikdo, protože nepršelo.

 

Je v lese medvěd, vlk, liška, zajíc, krysa a želva. Děsne se nuděj, tak vymyslej, že jeden vždycky řekne vtip a když se tomu z ostatních aspoň jeden NEzasměje, tak toho, co to říkal, zabijou. Medvěd se nabídne a řekne takovej strašnej drtivák destroják, až se všichni svíjej smíchy po zemi, jenom želva mlčí. Zabijou medvěda a mluví vlk, taky takovej dobrej humor. Všichni se docela smějou, jenom želva mlčí, takže zabijou i vlka. Potom musí říct liška - takovej nudnej vtip, takže všichni mlčej, akorát želva říká: "Áááchacha, ten medvědův byl ale dobrej!"

 

Ostatní - výrobky

Želví nočník https://www.kojeneckepotreby.eu/zbozi/nocnik-hraci-zelva-168 nebo na https://www.mimibertik.cz/obchod/nocniky-39/nocnik-zelva-345/ nebo na https://ubarusky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1611136

Želví světlo, projektor noční oblohy, magická želva - https://www.toptoys.cz/zelvi-projektor-nocni-oblohy tady taky  https://hrackyusamika.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2608279 tady též https://www.levne-darky.com/levne-darky/eshop/0/0/5/185-Magicka-zelva-Twilight-Turtle-nocni-obloha-AKCE a tady https://www.fazolinka.cz/kategorie-1/magicka-svitici-zelva-projektor webových stránek s tímto světlem, plyšákem je mnoho

Pískoviště želva - https://www.baby.tomtex.cz/Piskoviste-zelva-s-vodni-drahou--Little-Tikes-624292,591.html

Karnevalový kostým želvího bojovníka - https://www.detska-lehatka.cz/detske-kostymy-na-karneval/200-karnevalovy-kostym-zelviho-bojovnika.html a tu https://www.chytramama.com/zbozi/4498/Karnevalovy-kostym-zelviho-bojovnika.htm

 

výrobky z Fléru https://www.fler.cz/zbozi?search=%C5%BEelva&where=product

 

Kdo je podobný "úchyl" a nestydí se za to?

https://www.zelvatek.estranky.cz/clanky/zelvi-trhy.html